Widziane z daleka, czyli jak to wygląda spod palmy...

Kliknij z ciekawości:


O mnie... czyli dlaczego piszęBlog > Komentarze do wpisu

Cynizm, głupota i wolność słowa

Dobrze, że w Polsce nie mieszkam, bo jednak wolności słowa tam brakuje.

Wystarczy poczytać wiadomości:

W tegorocznej łódzkiej procesji Bożego Ciała pojawił się człowiek przebrany za motyla. Motylem był Paweł Hajncel. Został pouczony przez policję, lecz sprawa na tym się nie kończy. Ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz łódzkiej katedry uznał, że motyl w Boże Ciało to kpina z chrześcijaństwa i złożył w prokuraturze zawiadomienie o przestępstwie.

Więcej: O sprawie człowieka motyla

Tylko się śmiać. I kpić. Szkoda, że ksiądz się śmiać nie potrafi. Ale nawet jak nie potrafi, to nie zmienia faktu, że każdemu powinno być wolno powiedzieć na co ma ochotę. Kościół w Polsce pcha się z brudnymi butami wszędzie. Chciałby wszystko poświęcać, ochlapywać wodą i zawłaszczać. Szkoda, że tego samego prawa odmawia innym. Co tu dużo gadać, kilku napranych facetów napisało jakąś książeczkę a teraz wszyscy musimy to respektować.

Najśmieszniejsi są ci wszyscy "obrońcy" "narodu", "wiary" i "uczciwości", którzy sami sie umoczyli w bagnie, a teraz najgłośniej boga wzywają. Tak jak tutaj:

Część publiczności zmobilizowanej przez "Gazetę Polską" - w sumie było ok. stu osób - przyszła poprzebierana w koszulki z napisami "Boże chroń poetę", "Błogosławiony Jerzy racz pogromić czerwonego smoka". I podobnych.

Więcej: Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę "Gazety Wyborczej"

Polska stała się skanesenem wiary w Europie, któremu dorównuje tylko podobny skansen amerykańskiego południa. Obydwa przypadki są świetnym przykładem tego co Christopher Hitchens okreśił mianem "religia truje wszystko".

czwartek, 21 lipca 2011, palmaodbila
To co tutaj piszę to tylko i wyłącznie moje poglądy, które nie reprezentują stanowiska nikogo innego, włącznie z moimi przeszłymi, obecnymi i przyszłymi pracodawcami i współpracownikami.

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: