Widziane z daleka, czyli jak to wygląda spod palmy...

Kliknij z ciekawości:


O mnie... czyli dlaczego piszęBlog > Komentarze do wpisu

Religii już dziękujemy

Zamachy we Francji... wiadomości z krajów islamskich, afrykańskich... to wystarczy aby religii we wszelkiej postaci podziękować.

A w Europie i naszej Polsce? Tu wystarczy wejść i poczytać Fronde, aby utwierdzić się w przekonaniu, że od religii trzeba się trzymać jak najdalej.

Oto co piszę Paweł Chmielewski na portalu Fronda.pl:

Potępiając islamskich morderców nie można zapominać o jednoczesnym potępieniu działalności ich ofiar. Pierwszym przykazaniem jest wychwalanie Boga, a nie obrona bezwstydnych bluźnierców.

oraz dalej:

Obawiam się, że mord dokonany przez islamskich ekstremistów będzie miał bardzo złe skutki: silnie umocni przekonanie, jakoby „wolność słowa” była zarazem wolnością do szydzenia z tego, co święte. Chrystus powiedział nam wyraźnie, które z przykazań jest najważniejsze: miłość i poszanowanie do Boga, a nie obrona bezwstydnych bluźnierców. Pisząc o sprawie Charlie Hebdo nie zapominajmy, kto pierwszy przekroczył granice tego, co wolno człowiekowi.

Panie Chmielewski... pana "świętości" nie są świętościami moimi i nigdy nimi nie bedą. Tak jak pan może wyszydzać to co ja uznaje za "święte" (używam tego słowa w szerokim znaczeniu, nie w znaczeniu dosłownym), tak ja mam prawo wyśmiewać to co jest święte dla innych. Jeżeli przekrocze jakąś tam granice, to może strace znajomych i przyjaciół, może czyjś respekt, ale ciągle mam prawo do moich opinii, oraz ich wyrażania. W to prawo włączone jest wyśmiewanie zarówno Mahometa jak i Chrystusa (włączając w to pokazywanie Trójcy w czasie stosunku seksualnego, jak pan napisał). KROPKA i KONIEC!!! 

piątek, 09 stycznia 2015, palmaodbila
To co tutaj piszę to tylko i wyłącznie moje poglądy, które nie reprezentują stanowiska nikogo innego, włącznie z moimi przeszłymi, obecnymi i przyszłymi pracodawcami i współpracownikami.

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2015/01/09 16:46:25
Wychwalanie świętości bogów jednej religii a poniżanie świętości bogów drugiej religii jest bez sensu. W ogóle dochodzę do wniosku,że wszystkie religie nie powinny wychodzić poza obręb swych świątyń. Wszelkie obnoszenia, rytuały, obrządki powinny mieć miejsce w ramach świątyń. Na zewnątrz jesteśmy obywatelami a nie wyznawcami. Istnieje tylko jedno prawo.Konstytucyjne.