Widziane z daleka, czyli jak to wygląda spod palmy...

Kliknij z ciekawości:


O mnie... czyli dlaczego piszęBlog > Komentarze do wpisu

Czy Polonia jest nienawistna

Polonia, w szczególności ta amerykańska, bo tylko tą Polonie znam dosyć głeboko, jest dziwną grupą ludzi.

Nie jest tajemnicą, że Polonia amerykańska jest do bólu tradycyjna: pierogi, kełbaska, zabawa pod polskim kościołem, artyści ze starego kraju z lokalnym polonijnym klubie, to typowa dawka rozrywki i kultury w tym środowisku.

Polonia jest również w wiekszości odseparowana od krajowej (czyli Polskiej) polityki, ale jest też zazwyczaj przekonana, że wie o niej więcej niż inni i wszyscy powinni jej w tym temacie słuchać. Ta mania wielkości bierze się również z przekonania, że żyje ona w "najwspanialszej demokracji świata" i tylko to daje jej polityczną wiedzę o klasę wyższą od typowego obywatela, żyjącego w Polsce.

Ciekawostką są ci Polonusi, którzy, żyjąc w obcym kraju i korzystając z jego dobrodziejstw, potrafią być bezgranicznie krytyczni do dzielenia się podobnymi dobrodziejstwami z innymi. Typowe jest narzekanie tych, którzy na ziemi amerykańskiej mieli możliwość zakupu nieruchomości (czasami nawet nie posiadając amerykańskiego obywatelstwa), na wszystkich cudziziemców, którzy mogliby kupić ziemię w Polsce. Dla nich to przecież naturalne, że tylko prawdziwy Polak, katolik, powinien mieć wyłączność na posiadanie nieruchomości w Polsce.

Najgorsze jest jednak to, że Polonia jest w większości nienawistna, co powinno być zaskoczeniem, bo przecież my Polacy jesteśmy tacy religijni, katoliccy, pobożni... Naród Wybrany!

Większość moich rozmów w lokalnymi Polakami zawiera w sobie dużą dozę prostego rasizmu, nienawiści do każdego człowieka, który jest inny, niepolski, nie nasz. Ten rasizm przelał się zupełnie poza proste dowcipy o "czarnych" od kiedy Obama został prezydentem i od kiedy w rozmowach Polonusów rasizm jest czymś wręcz przynoszącym dumę.

Ciekawy jest również antysemityzm Polonii, który objawia się nie tylko w codziennych rozmowach pań sprzątających "u żyda", ale nawet wśród wykształconej części polskiej społeczności. Nawet instytucje tak znane jak Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa z Nowego Jorku, tolerują w szeregach swoich dyrektorów osoby, które w codziennych dyskusjach i na portalach społecznościowych emanują swoimy pełnymi nienawiści, antysemickimi poglądami.

 

środa, 11 marca 2015, palmaodbila
To co tutaj piszę to tylko i wyłącznie moje poglądy, które nie reprezentują stanowiska nikogo innego, włącznie z moimi przeszłymi, obecnymi i przyszłymi pracodawcami i współpracownikami.

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: